Перукарське мистецтво Група 32 Кваліфікація: перукар 1 класу

Тема 8. Модельні зачіски різних типів. 

Тема уроку: Актуалізація знань з теми "Базові модельні зачіски"

 Стилі зачісок

Стиль -- це конкурентна, стійка, складна мода епохи, в якій мода виражає економічний стан, політичні погляди, розвиток культури, ставлення до зовнішнього світу. На формування індивідуального стилю людини можуть впливати літературні образи, твори живопису, образи кіногероїв, поняття зі світу музики, особливо танцювальної, що в наш час часто породжують цілі стильові напрями. Характерні особливості цих напрямів виявляються в індивідуальних стилях різних людей. У своїй роботі майстер це враховує, причому в більшості випадків при індивідуальному моделюванні бере ці стилі за основу.
Нині розрізняють декілька стилів
1. Класичний. Характерний стриманістю, відсутністю екстравагантних, гостро модних кольорів і ліній як у макіяжі, так і в одязі та зачісках. Прикраси повинні бути стриманими й вишуканими. Стиль створює враження елегантності, рівноваги, впевненості в собі. Клієнти, які обрали класичний стиль, зазвичай не схильні до сміливих експериментів, знають собі ціну, не поступаються своїми власними переконаннями. Цей стиль доречний у багатьох ситуаціях -- від неформальної до офіційної 
2. Романтичному стилю притаманні легкість, свобода, пристрасність У романтичному стилі завжди є щось чисте, непідкупне й з елементами театральності. Жінки, які обрали цей стиль, схильні до сильних переживань, бурхливих почуттів, сентиментальності. Головною ознакою цього стилю є гаптування, вишивки, вуалі й хустинки, рюші та оборки, копиці кучерів, водоспади хвиль, що природно спадають на плечі 
3. Спортивний стиль поєднує в собі динамічні кольори, прості форми. Відсутність зайвих деталей, надмірного декору забезпечує легкість і зручність руху Силуети вільні, одяг оздоблений накладними кишенями, «блискавками», макіяж мінімальний; враження підтягнутості, свіжості, чистоти та здоров'я підкреслюють упевненість жінки в тому, що вона приваблива без будь-яких хитрощів. Спортивний стиль дуже функціональний, не потребує великої кількості аксесуарів, але на відміну від класичного його не можна вважати універсальним 
4. Діловий стиль створюється за допомогою простих обрисів, обмеженої кількості деталей, передбачає відсутність надмірного декору Все, починаючи від костюма і взуття та закінчуючи макіяжем і зачіскою, повинно створювати відчуття зібраності, цілеспрямованості, ділового настрою У цьому стилі розкіш недоречна. Усе має створювати враження ділового настрою, відданості роботі, стриманості, коректності, елегантності та пунктуальності. У деяких моментах цей стиль перегукується з класичним.
5. Фольклорний стиль зумовлюється географічним розташуванням того чи іншого народу, історичними традиціями та економічним станом країни. Він характеризується народним колоритом 
6. Екзотичний стиль -- це стиль свята й карнавалу. Його основні риси складність форм, яскравість еротичність Дуже тісно пов'язаний з фольклорним і романтичним стилями (рис 6)
7. Авангардний стиль -- стиль майбутнього, стиль пошуку. Він ніколи не зупиняється, завжди прямує попереду всіх стилів і може поєднувати основні риси кожного з них 

Класифікація за модністю

Дуже часто багатьом людям починає подобатись одне і те ж. Це може бути довжина волосся, модель спідниці, кіноактор або герої роману тощо. Тут ми вже маємо справу з важливим соціальним явищем, яке називається модою.
Слово «мода» походить від французького «mode», яке, у свою чергу, утворилося від латинського «modus», що означає міра, образ, спосіб. Мода -- це те, що в певний час найпоширеніше, тобто користується найбільшою популярністю й визнанням більшості.
Враховуючи різноманітні смаки населення, особливості людей, зачіски мають класифікацію за модністю.
Модні зачіски -- це зачіски, які у певний час найпоширеніші, користуються великим попитом. Вони -- це стандарт, установлений законодавцями моди.
Консервативні зачіски -- немодні зачіски; вони відповідають попередній моді, тобто вчорашній.
Авангардні зачіски -- ексцентричні. Це зачіски майбутнього, вони відтворюють перспективу моди.

Класифікація за призначенням

За призначенням зачіски поділяють на побутові та видовищні.
Побутові зачіски призначені для щоденного носіння. У свою чергу, вони діляться на повсякденні та святкові.
Повсякденні зачіски визначаються характером трудової діяльності людини, видом занять і формою дозвілля. Це зачіски для роботи, ділових зустрічей та прийомів, відпочинку, занять спортом.
Святкові зачіски пов'язані з урочистостями в житті людини-випускними вечорами, ювілеями, весіллями. Це нарядні, вечірні зачіски 
Призначення видовищних зачісок -- виступи в театрі, на естраді, в цирку. Це авангардні фантазійні зачіски Видовищними с конкурсні зачіски, що визначають напрями розвитку моди, дають новий Імпульс розробці побутових зачісок.
Домашнє завдання № 1: повторити матеріал за 2 клас, підготувати презентацію за даними класифікаціями з підбором фотографій до них

 Тема уроку: Принципи художнього моделювання зачіски

Створення зачіски відбувається за певними законами ком­позиції:

1. Усі компоненти та композиційні засоби підпорядковані при­значенню зачіски. З цього випливає, що практичне призначення зачіски повинно бути і змістом її форми. Фантазійна зачіска недо­речна на роботі або спортмайданчику, а довге розпущене волосся неприпустиме на прийомі офіційного характеру;
2. У зачісці присутній композиційний центр, який здебільшого трактується як місце зосередження основних, важливих зв'язків між елементами. Він може розташовуватись на будь-якій частині голови і не збігатися з геометричним центром або віссю симетрії;
3. Усі частини, компоненти співвідносяться між собою, а також з обличчям і фігурою людини. Цей закон базується на масштаб­ності, тобто відношенні величини форми зачіски до величини голови, деталей обличчя, фігури людини. Масштабність має прямий зв'язок із кольором і фактурою. Зачіска зі світлого волосся здається дещо більшою, ніж з темного.
Кожна нова мода висуває свої критерії в оцінці величини зачіски. Сьогодні модно носити гладеньке волосся, а завтрашній день пропонує збільшити зачіску або деталі до певних розмірів.
Отже, довершеною можна вважати зачіску, де другорядне підля­гає головному, де існує взаємозв'язок усіх компонентів і панує врівноваженість.

Колір і фактура.

Ці елементи суттєво впливають на зовнішній вигляд форми зачіски. Якщо в моделях статичних форм виправда­не використання чистого кольору — білого, чорного, червоного, то в рухливих формах ці кольори не настільки ефективні.
Колір впливає на відчуття легкості (світлі кольори) та важкості (темні кольори). Світлі тони наближують і збільшують. Темні ж діють навпаки. На темному фоні всі інші кольори світліють і навпа­ки. Використання оптичних ілюзій відкриває великі можливості перед майстром.
Колір тісно пов'язаний з фактурою волосся, тобто з характером його будови (товщина, блиск, еластичність). Поняття «фактура» включає в себе і характер поверхні зачіски. Від фактури волосся залежить створення конструктивних і декоративних ліній: напру­жена буде лінія чи в'яла, круглий завиток чи слабкий, триматиметь­ся форма чи ні.

Силует

Силует — площинне зорове сприйняття об'ємної форми, чітко обмеженої контурами. За ступе­нем прилягання зачіски до голови силуети умовно поділяють на три групи:
— скульптурний, або прилег­лий силует повторює форму голови, відкриває як її пе­реваги, так і недоліки;
— декоративний силует відступає від природних обрисів голови, маскує та ховає її природні лінії. Візуально змінює як форму голови, так і її природні пропорції, а також пропорції голови щодо фігури людини ;
— напівприлеглий силует  поєднує особливості двох попередніх.
Домашнє завдання: самостійне опрацювання матеріалу за посиланням


 Тема уроку: Технологія виконання модельних зачісок різних типів

Типи зачісок

Незважаючи на величезну різноманітність існуючих зачісок, за характером побудови їх можна розділити на чотири основні типи (рис. 1 (а, б, в, г)).
1-й тип - Зворотні зачіски (рис. 1а). Все волосся зачісували назад. Це найпоширеніший тип, який однаково добре підходить чоловікам і жінкам. Зачіски цього типу можуть виконуватися на довгих і на короткому волоссі.
2-й тип - Ацентральні (спадаючі) зачіски (рис. 1б). Волосся спрямовані від маківки в різні боки (відповідно їх природного росту). Зачіски цього типу можуть бути також виконані з волосся різної довжини і підходять чоловікам і жінкам. Однак при виконанні їх з довгого волосся необхідно вкоротити передню частину довжини - зробити чубок.
3-й тип - Концентровані зачіски (рис. 1в). Все волосся, включаючи волосся з нижньої частини потилиці і шиї, зачісували до верхівки. Волосся для зачісок цього типу повинні бути досить довгими. Зачіски використовуються тільки для жінок.
4-й тип - Передні зачіски (рис. 1г). Все волосся спрямовані вперед, на лоб. Бажано, щоб волосся нижньої частини потилиці і шиї були довгими, так як вони неодмінно повинні діставати до тім'я і поступово переходити в коротку чубок. Цей тип зачісок зустрічається вкрай рідко через складність виконання.





































Домащнє завдання № 3: Дати  повну характеристику зачісці та розробити технологічну карту виконання  (Проєкт). 

Тема уроку: Декоративна косметика. Види макіяжу залежно від стилю зачіски

Завдання учням:
Перейти по ссилці, прочитати. Засвоїти матеріал. Історія винекнення декоративної косметики
 № 4: Підготувати презентацію "Види макіяжу залежно від стилю зачіски".

 Тема уроку: Виготовлення постижерних виробів. Використання постижерних прикрас в зачісках

Виготовлення постижерних виробів  

Виготовлення перук 

Лабораторно - практична робота : "Виготовлення постижерного клеєного виробу"
Як що немає волосся

№ 5. Шукаємо цікаве відео або зразок постижеру, виконуємо його. Робимо технологічну карту поетапного виконання пастижера.
З ним ви прийдете на ДКА.

1.      1.  Підготувати презентацію за даними класифікаціями з підбором фотографій до них
3.     3.  Дати  повну характеристику зачісці та розробити технологічну карту виконання  (Проєкт). 
4.     4.  Підготувати презентацію "Види макіяжу залежно від стилю зачіски".
5.    5.  Шукаємо цікаве відео або зразок постижеру, виконуємо його. Робимо технологічну карту поетапного виконання постижера.


Комментариев нет:

Отправить комментарий