Перукарське мистецтво Групи № 22, 30 Кваліфікація: перукар 2 класу



 Модуль "ПЕР_2.1." Укладання волосся 

Тема 1. Укладання волосся феном 

 Перегляньте відео "Укладання волосся феном методом "брашинг"

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=h8QDWTE-gvc&feature=emb_logo

Тема 2. Виконання простих та базових модельних зачісок із використанням бігуді

Тема 3. Виконання завивки волосся гарячим способом

Модуль «ПЕР-2.1.» Укладання волосся

Підручник «Основи перукарської справи» / Н.А.Горбатюк та ін. – 2005. – 576 с.

 

Тема 1. Виконання укладання волосся феном

Характеристика засобів для укладання волосся та закріплення зачіски, вимоги до них.

З ІСТОРІЇ УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ

Були часи, коли голову прибирали один раз і на дуже довгий час. Це відбувалося в 17-18 століттях. Зате яке це було оздоблення! З волосся споруджувалися грандіозні зачіски, прикрашені пір'ям, овочами, вазами з фруктами або квітами ... Частенько, щоб зберегти такий твір мистецтво, дамам доводилося проводити ніч, спавши сидячи. Сучасні укладання дещо відрізняються від укладок придворного часу, проте мета їхнього все та ж - приведення волосся в той стан, який бажає їх господиня.

СУЧАСНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ

         Майже кожна жінка користується засобами для укладання волосся. Вони не потрібні, хіба що, при слухняному довгому волоссі, а також певних видах стрижки. Зручність і практичність укладання допомагає протягом дня зберегти зачіску в акуратному стані. Сучасні засоби додають волоссю бажаний об'єм і форму, не завдаючи їм при цьому шкоди. Принцип дії всіх препаратів для укладання волосся один - формування плівки на волоссі за рахунок синтетичних смол. Волосся стає більш стійким і жорстким завдяки універсальним фіксаторам. Вони захищають волосся як від вологості повітря, так і від високої температури фену. Блиск і гнучкість волосся зберігається при користуванні засобів для укладки волосся високої якості. Різновидів засобів для укладки волосся зараз багато, головне, правильно підібрати своє.

         Лак для укладання волосся. Лак як і раніше залишається найпопулярнішим засобом для остаточного закріплення волосся після укладання. Тим більше, сучасний лак містить компоненти, що живлять волосся і шкіру голови, зміцнюють структуру волосся. Це і вітаміни, і витяжки з цілющих рослин і амінокислоти. І це дуже до речі, все-таки, лак закриває пори зовнішнього шару волосся, стоншуючи і висушуючи волосся. Сучасний лак не склеює волосся - воно залишається рухливим, але, одночасно, слухняним і добре тримає зачіску. Зачіска стійко фіксується на весь день, виглядає блискучою, так що не варто переборщувати, та й волосся від надмірного нанесення стають жорстким і сухим на дотик.

         Муси і пінки для укладання волосся. Муси і пінки для волосся бувають різної фіксації: нормальної, сильної і екстра сильної. Мус екстра сильної фіксації висушує волосся, тому застосовувати його слід тільки на жирному волоссі, але не на пошкодженому і сухому. Муси і пінки надовго зберігають локони, надаючи зачісці об'єм з вільною фіксацією. Наносяться ці засоби для укладання перед укладанням феном на вологе волосся. Занадто багато пінки наносити не слід, інакше вигляд волосся після їх висихання вас сильно розчарує - вони будуть виглядати тьмяно і неохайно. Муси для укладання волосся володіють кондиціонуючими властивостями, містять у складі білки для живлення і захисту волосся.

Лосьйони для укладання волосся. Лосьйони для укладання волосся фіксують зачіску слабкіше, ніж інші засоби. Використовувати лосьйони краще при укладанні волосся на бігуді або за допомогою фену. Зачіска після їх використання буде об'ємною. Наносити лосьйони для укладання можна як на мокре, так і на сухе волосся.

Гелі для укладання волосся. Гель - це сильний фіксуючий препарат, яким легко укласти волосся, піднявши їх у самих коренів. За допомогою гелю зачіску можна дуже добре зафіксувати, сформувати хвилі і локони з густого волосся, які складно укласти іншими засобами. Практично будь-яку стійку форму можна надати короткій стрижці, використовуючи цей засіб для укладання волосся. Кучерявим кінчикам волосся гелі надають гарний акцент. На подовженому волоссі за допомогою гелю для укладання можна отримати ефект «мокрого волосся». Гелі для укладання волосся бувають різного ступеня в'язкості: від рідких спреїв до твердих желе. Якщо гель не містить спирту - то це ідеальний засіб для укладання сухого волосся. Аерозольний гель, що представляє собою суміш гелю з аерозолем, надає волоссю ще більшої об'ємності і стійкості. При цьому волосся не стають жорсткими на дотик, а отримують легкий "мокрий ефект» і приємний природний блиск. Наноситься аерозольний гель на сухе волосся, і за допомогою гребінця і пальців надається потрібна форма зачісці. Розчісування волосся після цього не руйнує зачіску.

Сироватки для укладання волосся. Сироватки при укладанні волосся використовуються для зняття статичної електрики, ослаблення дрібних завитків, для отримання красивого блиску, а також для відновлення посічених кінчиків. Робляться сироватки з силіконів або масел, що утворюють на поверхні волосся мікроскопічну плівку, поліпшують м'якість і блиск. Склади сироваток містять компоненти, що згладжують кутикулу волоса, тому лусочки лежать рівно, відбиваючи світло і блиск. По властивостям складу сироватки відрізняються: вони можуть бути шовковистими, блискучими і легкими, або важкими, з масляним відливом.

Рідина для укладання волосся. Тонке волосся, яке при укладанні відразу розпадається, не тримає зачіску можна укласти за допомогою рідини для укладання волосся. Наносити цей засіб можна і на вологе, і на сухе волосся, потім укладати на бігуді або за допомогою фену. У складі деяких рідин містяться м'які смоли, вони тонкою плівкою захищають волосся від гарячих щипців, термобігуді або гарячого повітря фену. Такі рідини для укладання добре використовувати на довгому волоссі, так як вони надають їм блиск і слухняність.

Спрей для укладання волосся За допомогою спрею зафіксувати зачіску легко. Можна створити ефект «мокрого волосся», надати волоссю блиск, а заодно і захистити його від дії ультрафіолету. Спрей розпорошується на вологе волосся, після чого можна скористатися феном. Якісний спрей змивається легко, не залишаючи слідів.      

Мастики і креми для укладання волосся. Мастика краща для густого волосся, кучерявого або при хімічній завивці. Тонке волосся мастика обважнює. Волосся від цього засобу для укладання в пасма не склеюється, локони робляться пластичними і компактними, віддають красивим блиском. Тільки потрібно використовувати мастику в маленьких кількостях. Існує ще й мастика-гель, яка діє ще м'якше і простіше. У цьому складі в проміжному положенні між фіксатором і мастикою знаходиться структурний крем. Цей крем надає волоссю додаткову пластичність і блиск. Такий засіб підходить жінкам, які для укладання волосся використовують гарячі щипці.

Віск для укладання волосся.  Віск для волосся приборкує і неслухняне сухе, і кучеряве волосся. Наноситься легко - спочатку трохи засобу розтирається між пальцями, потім втирається у волосся. Використовувати потрібно цей засіб для укладання в мінімальних кількостях. Інакше волосся буде виглядати неохайним і жирним. У воску для волосся містяться речовини, що сприяють прилеганню лусочок волоса. Готується віск для укладання з натуральних восків з додаванням таких інгредієнтів, як, ланолін, рослинні і мінеральні масла, що додають волоссю красивий блиск і податливість при укладанні.

Джерело: https://ladytoyear.ru/krasa/3977-zasobi-dlja-ukladannja-volossja-2.html

Лабораторно-практична робота № 1. Засоби для укладання волосся феном.

з/п

Назва засобу

Перелік основних компонентів

Характеристика засобу

Різновиди

1

Лак для волосся

Спирт або інший розчинник…

Чим вищий вміст смол, тим більша фіксація…

За фіксацією:

-         нормальний;

-        

 

 

 

 

Підручник – стор. 123 – 124

 

Виконання укладання волосся методом «бомбаж»

 

Підготовчі роботи

ü Запрошуємо клієнта зайняти крісло.

ü З 'ясовуємо бажання клієнта.

ü Миємо руки

ü Дезінфікуємо інструменти.

ü Покриваємо пеньюаром або перукарською білизною. 

ü Розчісуємо волосся з оглядом шкіри на захворювання, різні родимки і родимі плями, подряпини, заріст волосся по крайовій лінії росту волосся.

ü Миття волосся голови.

 

Технологічна послідовність

1.     Наносимо засіб для укладання волосся (термо-спрей або пінка, або мус).

2. Волосся добре розчесати гребінцем з рідкими зубцями.

3. Розділити на зони.

4. Щітку вводять зубцями у відчесане пасмо біля коренів у напрямку протилежному росту волосся. Прикореневу частину пасма піднімають перпендикулярно до поверхні голови.

5. Потік теплого повітря спрямовують на зубці щітки, висушують волосся.

6. Після висушування під струменем гарячого повітря волоссю необхідно дати час на охолодження.

Заключні роботи

ü Можливе виконання начісування, тупірування , надання зачісці форми.

ü Збризкуємо зачіску лаком так, щоб струмінь лаку не потрапив на обличчя клієнту.

ü Знімаємо перукарську білизну.

ü Проводимо консультацію.

ü Проводжаємо клієнта до каси.

Укладання волосся методом «бомбаж» ґрунтується на піднятті волосся біля коріння і фіксації за допомогою висушування за допомогою плоскої щітки з такою ж назвою.

Прийом укладання волосся методом «бомбаж» визначають згідно з напрямком волосся в стрижці. Цей метод виконується в кілька етапів. Спочатку підсушують вимите волосся під клімазоном або видаляємо зайву вологу рушником. Рівномірно на волосся наносимо засіб для укладання, при цьому особливу увагу приділяємо коріння. Завдяки ретельній обробці коренів за допомогою фіксуючий засіб забезпечується відмінна об’ємність зачіски.

Потім розчісували волосся. Щоб було зручніше, волосяний покрив розподіляємо на кілька зон. Піднімаємо пасма в процесі роботи під кутом до поверхні самої голови для забезпечення доступу нагрітого повітря до кореневої зоні волосся, а також всієї пасма.

Укладання волосся методом «бомбаж» феном починається з будь-якої зони. При цьому її вибір залежить від форми зачіски або стилю роботи перукаря.

Обов’язкова умова полягає в тому, що висушувати і укладати потрібно починати з нижніх пасом. В першу чергу висушуємо нижні пасма, а потім верхні, накладаючи одну на іншу таким чином, щоб висушене волосся не стикалося з вологим.

При укладанні волосся методом «бомбаж» далі визначаємо пасма рівними проділами по ширині, що не перевищує ширину щітки. Вводимо щітку зубчиками в відчесане пасмо поруч з корінням в напрямку, який протилежно росту волосся. Трохи піднімаємо прикореневу область волосся перпендикулярно до голови. Направляємо нагріте повітря на зубці щітки, висушуємо волосся. Тримаємо фен на відстані приблизно 5-10 см від області просушування.

Укладання волосся методом «бомбаж» довгого волосся, так само як і короткого, відбувається шляхом сушіння волосся від коренів до кінців. Коли волосся висушені під гарячим повітрям, даємо їм трохи часу на охолодження. Заключні дії з укладанням волосся феном і щіткою припускають можливість виконати начісування, тупірування, надання зачісці необхідної форми. В самому кінці зачіска фіксується лаком.

Запам’ятайте

*    - Висушування і укладання починають з нижніх пасом.

*   -  Фен утримують на відстані 5-10 см від місця просушування.

*   -  Ширина пасма не повинна перевищувати довжини щітки.

*    - Заключні операції укладання передбачають можливість виконання начісування, тупірування.

 

Лабораторно-практична робота № 2. Укладання волосся феном методом «бомбаж».

*    Заповнити таблицю

Описання етапу.

Схема

Можливий дефект на даному етапі.

Причина дефекту.

Спосіб усунення дефекту.

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*    Намалювати поетапне укладання волосся феном методом «бомбаж»

 Підручник – стор. 143 – 144

 

Виконання укладання волосся методом «брашинг»

Техніку вкладання волосся за допомогою фена та круглої щітки «брашинг» застосовують для відтягування волосся, створення об'єму. Для роботи з волоссям різної густоти та довжини потрібно мати декілька круглих щіток різного діаметра. Підготовчі роботи виконують у загальній послідовності. Волосся поділяють на пасма, враховуючи його довжину.

Укладання починають із потиличної зони від крайової лінії рос­ту волосся (рис 4). Пасма відділяють шириною, яка не переви­щує ширини щітки. Пасмо підхоплюють щіткою, прочісують, щоб забезпечити рівномірну товщину пасма та легку проникність щітки у волосся. Волосся відтягують під кутом до поверхні голови. Кут відтягування пасма волосся залежить від того, наскільки об'ємною повинна бути зачіска, але не має перевищувати 90°. Потік нагрітого повітря спрямовують на зубці щітки. Під час просушування волосся щітка весь час рухається уздовж пасма, надаючи зачісці потрібного напрямку. Кінці пасма волосся натягують щіткою, прокручуючи її, та одночасно підсушують волосся феном. Перш ніж перейти до ро­боти з наступним пасмом, необхідно впевнитись, що волосся пасма, з яким працювали, повністю сухе, дати час для охолодження волос­ся на щітці для чіткої фіксації форми пасма.

Для прискорення процесу охолодження волосся застосовують декілька щіток «брашинг» або фіксують пасмо на щітці струменем холодного повітря за допомогою фена.

 


 

Лабораторно-практична робота № 2. Укладання волосся феном методом «брашинг».


*    Заповнити таблицю

Описання етапу.

Схема

Можливий дефект на даному етапі.

Причина дефекту.

Спосіб усунення дефекту.

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*    Намалювати поетапне укладання волосся феном методом «бомбаж»

Підручник – стор. 144-147

 

Виконання укладання волосся феном з насадкою «дифузор»

         Дифузор, на відміну від інших насадок до фена, забезпечує рівномірність розповсюдження потоку нагрітого повітря, зменшує тиск і швидкість струменя, отже, береже волосся. Цей спосіб укладання особливо рекомендується для створення природних хвиль на кучерявому, хвилястому волоссі.

         Волосся після миття і нанесення фіксуючого засобу розчісують гребінцем з широкими зубцями та надають гребінцем або пальцями форму, наближену до бажаної.

         Волосся акуратно висушують, для чого дифузор неодноразово підводять  близько до волосся та віддаляють від голови. Укладання здійснюють пальцями.

          Якщо необхідно випрямити кучері або дещо загладити форму хвилі, повільно і обережно пропускають майже сухі кучері через пальці. Якщо потрібна кучерявіша зачіска, пасмо волосся захоплюють долонею, затискають у кулаці. Просушування виконують відпускаючи та знову збираючи волосся пульсуючими рухами під потоком повітря  з дифузора.

           Довге волосся сушать безпосередньо на поверхні дифузора. Фен рухають круговими рухами або вперед у напрямку від голови і назад. 

 Підручник – стор. 146 – 147

 

Причини неякісного укладання волосся за допомогою фена:

*   -  Невимите волосся.

*  -   Надмірне або недостатнє нанесення засобу для укладання волосся.

*   -  Недостатньо просушене волосся.

*   -  Пересушене волосся.

*   -  Недостатньо просушені та підняті корені й кінці волосся.

*  -   Кінці пасом укладені в неправильному напрямку.

*  -   Надмірне нанесення лаку для волосся.

Підручник – стор. 147

 

Тема 2. Виконання простих та базових зачісок із використанням бігуді

Послідовність укладання волосся на бігуді методами «лицьовий», «зустрічний», «радіальний», «ялинка», «шаховий», «рельєфний».

     Залежно від розміщення бігуді та напрямку накручування волосся розрізняють такі способи :

Лицьовий – бігуді однакового або почергово різних діаметрів дають змогу отримати стійкі , м’які хвилі, які надають зачісці пишності.

Рельєфний – чергуванням бігуді різного діаметра, а також різною спрямованістю накручування отримують великі стійкі хвилі. 


 

Зустрічний – різноспрямоване накручування забезпечує стійкі хвилі і локони на довгому волоссі. 

«Ялинка» - чергування зустрічного і протилежного напрямку накручування надає пишності волоссю біля обличчя, застосовується для довгого волосся.

«Шаховий» - шаховий порядок розміщення бігуді дозволяє рівномірне укладання при довгих каскадних стрижках. 

Радіальний -  бігуді розміщують на однаковій відстані від центру майбутньої зачіски.

Поєднуючи різні варіанти накручування бігуді, заздалегідь передбачають форму зачіски та її окремих частин.

Підручник – стор. 132-133

 

Перелік дефектів та способи усунення, які можуть виникнути 

під час укладання волосся на бігуді.

 

Причини неякісного укладання волосся за допомогою бігуді:

*    - Порушення вимог щодо накручування на бігуді.

*   -  Невимите волосся.

*   -  Надмірне або недостатнє нанесення засобу для укладання волосся.

*   -  Заломи коренів волосся.

*   -  Заломи кінчиків волосся.

*    - Нещільне накручування бігуді відносно поверхні голови.

*    - Недостатнє висушування або пересушування волосся.

*   -  Недостатнє остигання волосся перед розчісуванням.

*    -  Слабка фіксація укладки.

Підручник – стор. 142

 

Лабораторно-практична робота № 3. Укладання волосся за допомогою бігуді.

*    Заповнити таблицю

Правила накручування на бігуді

Схема

Можливий дефект на даному етапі.

Причина дефекту.

Спосіб усунення дефекту.

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*    Намалювати укладання волосся на бігуді за зразком дотримуючись правил.

*      

Тема 3. Виконання завивки волосся гарячим способом

Для надання волоссю форми та створення зачіски гарячим способом застосовуються спеціальні електроінструменти -- електрощітці різної конструкції.

На сухе волосся, що знаходиться в природному стані, діють підвищеною температурою. При нагріванні змінюється структура волосся, його роговий шар розм'якшується. Волосся стає еластичнішим, легко піддається деформації, розтягуванню, завиванню в локони, накручуванню, формуванню хвиль. Після охолодження волосся зберігає надану форму.

Укладання волосся за допомогою електрощипців

Перед тим, як розпочати роботу електрощипцями, обов'язково треба вимити волосся та висушити його. Небажано наносити на волосся пінку, лак або гель, щоб волосся не прилипало до металевих стержнів.

Електрощипці не рекомендується використовувати на блондованому волоссі та волоссі після хімічної завивки, тому що висока температура може завдати волоссю великої шкоди. Жорстке й сиве волосся можна обробляти щипцями, нагрітими до вищої температури.

На якість завивання впливають:

  • -- кут натягування волосся при накручуванні на щипці; оптимальним вважають кут 90° відносно осі обертання інструмента;
  • -- товщина затиснутого щипцями пасма; вона залежить від довжини волосся і визначається:

ü    для невеликої довжини за правилами накручування бігуді;

ü    для середньої на третину менше;

ü    для значної -- удвічі менше.

Для рівномірного прогрівання волосся товщина основи пасма не повинна перевищувати 4 см.

При укладанні волосся електрощипцями застосовують гребінець із «хвостиком», яким зручно відокремлювати пасма для накручування, шпильки або затискачі для фіксації пасом.


Завивання локонів

За формою та розміщенням локони бувають:

ü прямі -- розміщені горизонтально;

ü косі -- під кутом 45° до вертикалі або горизонталі;

ü вертикальні -- у вигляді спіралі з волосся завдовжки 20-25 см.

Розрізняють горизонтальний і вертикальний способи завивання локонів.

Горизонтальний спосіб включає техніки «вниз», «догори», «вісімкою».

Вертикальним способом виконують спіральні та спускні локони.

Горизонтальний спосіб завивання локонів. Спосіб «униз» застосовується в різних зачісках. Потрібно враховувати, що круглі локони, виконані цим способом, обтяжують зачіску, тому їх слід робити дрібнішими, легкими.

Спосіб «догори» надає зачісці легкості, локони утворюють більшу хвилю. Цей спосіб рекомендується у комбінації з іншими способами.

Спосіб «вісімки» дає можливість накручувати волосся спіралеподібно, завивати комбіновані (м'яті) локони. Під час роботи кінці волосся постійно знаходяться в середній частині робочих поверхонь щипців, що забезпечує найбільш сприятливі умови для їх накручування, міцності зачіски. Завивання короткого волосся цим способом неможливе.

Слід зауважити, що:

  • -- оформлення зачіски можливе тільки після повного охолодження волосся;
  • -- для того, щоб локон був пружнішим і тривкішим, необхідно утримувати щипці довше з того боку пасма, який у локоні буде внутрішнім.

Послідовність завивання волосся способом «униз»:

  • -- пасмо відділяють за правилами накручування на бігуді, ретельно розчісують, відтягують перпендикулярно до поверхні голови;
  • -- щипці беруть у праву руку, пасмо -- в ліву;
  • -- щипці у відкритому положенні підносять до пасма, затискають його між жолобком та валиком і повільно проводять від основи до кінця пасма, прогріваючи волосся;
  • -- затиснутий кінець пасма накручують на щипці до основи пасма;
  • -- для запобігання опіку шкіри голови біля основи пасма під щипці підкладають гребінець;
  • -- щипці 5-7 секунд тримають до повного прогрівання пасма;
  • -- щипці відкривають, виймають їх із локона;
  • -- локон фіксують шпилькою або затискачем, залишають остигати природним шляхом.

Спосіб «догори». Локони виконуються так само, як і способом «униз», але при накручуванні волосся щипці заводять у пасмо жолобком униз, а валиком догори.

Послідовність виконання способу «вісімкою»:

  • -- пасмо волосся розчісують доти, поки гребінець не почне вільно проходити від коренів до кінців волосся;
  • -- визначають кількість локонів та їх розміщення;
  • -- відокремлюють частину волосся для одного локона;
  • -- волосся беруть у ліву руку, підводять до пасма щипці;
  • -- пасмо захоплюють робочою частиною щипців і повертають їх упівоберта до себе; роблять повний оберт щипцями, залишивши валик повернутим у бік основи пасма, а жолобок до себе (ліва рука в цей час натягує пасмо);
  • -- після нагрівання всього пасма волосся відтягують щипці від місця захвату пасма на достатню відстань і якомога швидше виконують ними наступний оберт;


Способи накручування волосся електрощипцями:

  • під час обертання щипців у правій руці лівою рукою заводять кінці волосся вниз із другого боку пасма, виконуючи «вісімку» (таке положення кінці волосся повинні займані через кожен повний оберт щипців) якщо при першому оберті кінці були ліворуч, то при другому оберті вони будуть праворуч,
  • кінці локона проробляють так, як І при Інших способах завивки локонів,
  • при накручуванні наступного локона пасмо волосся захоплюють на тій же висоті, що й попереднє.

Лабораторно-практична робота № 4. Укладання волосся за допомогою електрощипців.

*    Заповнити таблицю

Технологія виконання зачіски

Схема

Можливий дефект на даному етапі.

Причина дефекту.

Спосіб усунення дефекту.

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*    Намалювати укладання волосся за допомогою електрощипців за зразком дотримуючись правил.

Підручник – стор. 147-152

 

  Тематичне оцінювання. Тестові завдання.

 

1. Тестове завдання з вибором правильної відповіді

1.1.   Частина зачіски, де волосся плавно згинається; обмежене двома кронами:

а) чілка;

б) крон;

в) хвиля;

г) локон.

1.2. Збивання пасма волосся з внутрішнього боку без наскрізного проникнення зубців гребінця:

       а) тупірування;

       б) начісування;

       в) тушування;

       г) градуювання.

1.3. Укладання волосся за допомогою фену належить  до:

       а) горизонтального способу;

       б) гарячого способу;

       в) вертикального способу;

       г) градуювання.

1.4. Горизонтальний метод накручування на бігуді дає змогу:

       а) формуванню спускних локонів;

       б) підняти корені волосся та надати пишності та об’єму;

       в) зафіксувати волосся;

       г) відтягнути волосся.

1.5.    Причинами неякісного укладання волосся за допомогою фену є:

       а) невимите волосся;

       б) пересушене волосся;

       в) надмірне нанесення лаку для волосся;

       г) усі відповіді правильні.

1.6. Начісування - це:

        а) збивання пасма волосся з внутрішнього боку без наскрізного проникнення зубців гребінця;

        б) збивання пасма волосся на всю товщину пасма з обох боків;

        в) творчий процес створення оригінальних моделей зачісок;

        г) укладання волосся за допомогою круглої щітки.

1.7. Моделюючі креми-це:

        а) засоби для хімічної завивки;

        б) засоби для фарбування волосся;

        в) засоби живлення волосся;

        г) засоби для укладання волосся.

8. При накручуванні волосся на бігуді потрібно дотримуватись такого правила:

        а) ширина пасма волосся біля основи має бути більш за довжину бігуді;

        б) пасмо слід відтягувати під кутом 45° до поверхні голови;

         в) товщина  пасма волосся біля основи має не перевищувати діаметра бігуді;

         г) на волоссі більшої довжини товщина пасма збільшується.

1.9. Тип обличчя необхідно враховувати при:

         а) фарбуванні волосся;

         б) філіруванні;

         в) накручуванні волосся на бігуді;

          г) градуюванні.

1.10.    Локон - це..

         а) пасмо волосся, завите в трубочку та викладене у формі спіралі;

         б) тупіруване, вичесане та викладене у тугі валики волосся;

         в) волосся, начесане та викладене у вигляді валика за крайовою лінією росту;

         г) пасма волосся, розділене борознами

1.11. Електрощипці не рекомендується використовувати на:

         а) довге волосся;

         б) волосся після хімічної завивки;

         в) кучеряве волосся;

         г) сиве волосся.

1.12. На якість завивання волосся за допомогою електрощипців впливають:

         а) кут натягування волосся;

         б) усі відповіді правильні;

         в) товщина затислого щипцями пасма;

         г) довжина волосся.

2. Установити відповідність:

 

Способи укладання волосся:

холодний спосіб:

гарячий спосіб:

 

 

 

а) бігуді;

б) електрощіпці;

в) фен;

г) начісування;

д) тупірування;

е) укладання волосся пальцями та гребінцем.

3. Тестове завдання на закінчення твердження

3.1. Тупіруване, вичесане та викладене в тугі валики волосся – …………………

3.2. Збивання пасма волосся з внутрішнього боку без наскрізного проникнення зубців гребінця…………………………………………………………………..

3.3. До якого способу належить укладання волосся за допомогою фена – ……

3.4. Метод укладання волосся за допомогою бігуді, який дає змогу підняти корені волосся – …………………………………………………………………………………

3.5. Різноспрямоване накручування волосся на бігуді є способом – ………………...

3.6. Метод укладання волосся, заснований на підніманні прикореневого волосся та його фіксації висушування за допомогою пласкої щітки – …………………….

3.7. Частина зачіски, де волосся має плавний згин пасма з обох боків – ………..

3.8. Збивання пасма волосся на всю товщину пасма з обох боків –……………….

3.9. Спосіб, при якому бігуді розміщують на однаковій відстані від центру майбутньої зачіски –……………………………………………………………………..

3.10. Процес моделювання вологого волосся під  впливом потоку теплого повітря проводять за допомогою – …………………………………………………………..

3.11. Пасма волосся, розділені борознами – ……………………………………….

3.12. Лінія, що поділяє волосяний покрив голови на дві рівні або нерівні частини –……………………………………………………………………………………………

4. Домалюйте та заповніть схему «Укладання волосся»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


5. Намалюйте схему «Елементи зачіски»

Модуль "ПЕР-2.2." Виконання базових модельних стрижок

Тема 4. Виконання базових модельних жіночих стрижок

Тема 5. Виконання базових модельних чоловічих стрижок

Модуль "ПЕР-2.3." Виконання хімічної завивки

Тема 6. Виконання хімічної завивки різними способами

Модуль "ПЕР-2.4." Фарбування волосся сучасними способами

Тема 7. Виконання часткового фарбування волосся

Тема 8. Виконання тонування волосся

Модуль "ПЕР-2.5." Виконання базових модельних зачісок

Тема 9. Виконання простих елементів зачісок

  Сучасні зачіски. Види зачісок за призначенням 

Класифікація за модністю

Дуже часто багатьом людям починає подобатись одне і те ж. Це може бути довжина волосся, модель спідниці, кіноактор або герої роману тощо. Тут ми вже маємо справу з важливим соціальним явищем, яке називається модою.
Слово «мода» походить від французького «mode», яке, у свою чергу, утворилося від латинського «modus», що означає міра, образ, спосіб. Мода -- це те, що в певний час найпоширеніше, тобто користується найбільшою популярністю й визнанням більшості.
Враховуючи різноманітні смаки населення, особливості людей, зачіски мають класифікацію за модністю.
Модні зачіски -- це зачіски, які у певний час найпоширеніші, користуються великим попитом. Вони -- це стандарт, установлений законодавцями моди.
Консервативні зачіски -- немодні зачіски; вони відповідають попередній моді, тобто вчорашній.
Авангардні зачіски -- ексцентричні. Це зачіски майбутнього, вони відтворюють перспективу моди.

Класифікація за призначенням

За призначенням зачіски поділяють на побутові та видовищні.
Побутові зачіски призначені для щоденного носіння. У свою чергу, вони діляться на повсякденні та святкові.
Повсякденні зачіски визначаються характером трудової діяльності людини, видом занять і формою дозвілля. Це зачіски для роботи, ділових зустрічей та прийомів, відпочинку, занять спортом.
Святкові зачіски пов'язані з урочистостями в житті людини-випускними вечорами, ювілеями, весіллями. Це нарядні, вечірні зачіски 
Призначення видовищних зачісок -- виступи в театрі, на естраді, в цирку. Це авангардні фантазійні зачіски Видовищними с конкурсні зачіски, що визначають напрями розвитку моди, дають новий Імпульс розробці побутових зачісок.
Домашнє завдання: підготувати презентацію за данними класифікаціями з підбором фотографій до них

Тема уроку: Типи обличчя. Типи зачісок.


Домашнє завдання: 
1. Виконати кросворд (продумати і размістити відповіді в горизонтальні та вертикальні клітинки);
2. Виконати дослідницьке завдання.
Нагадую, домашнє завдання направляємо на електронну пошту

Тема уроку: Стилі зачісок

Стиль -- це конкурентна, стійка, складна мода епохи, в якій мода виражає економічний стан, політичні погляди, розвиток культури, ставлення до зовнішнього світу. На формування індивідуального стилю людини можуть впливати літературні образи, твори живопису, образи кіногероїв, поняття зі світу музики, особливо танцювальної, що в наш час часто породжують цілі стильові напрями. Характерні особливості цих напрямів виявляються в індивідуальних стилях різних людей. У своїй роботі майстер це враховує, причому в більшості випадків при індивідуальному моделюванні бере ці стилі за основу.
Нині розрізняють декілька стилів
1. Класичний. Характерний стриманістю, відсутністю екстравагантних, гостро модних кольорів і ліній як у макіяжі, так і в одязі та зачісках. Прикраси повинні бути стриманими й вишуканими. Стиль створює враження елегантності, рівноваги, впевненості в собі. Клієнти, які обрали класичний стиль, зазвичай не схильні до сміливих експериментів, знають собі ціну, не поступаються своїми власними переконаннями. Цей стиль доречний у багатьох ситуаціях -- від неформальної до офіційної 
2. Романтичному стилю притаманні легкість, свобода, пристрасність У романтичному стилі завжди є щось чисте, непідкупне й з елементами театральності. Жінки, які обрали цей стиль, схильні до сильних переживань, бурхливих почуттів, сентиментальності. Головною ознакою цього стилю є гаптування, вишивки, вуалі й хустинки, рюші та оборки, копиці кучерів, водоспади хвиль, що природно спадають на плечі 
3. Спортивний стиль поєднує в собі динамічні кольори, прості форми. Відсутність зайвих деталей, надмірного декору забезпечує легкість і зручність руху Силуети вільні, одяг оздоблений накладними кишенями, «блискавками», макіяж мінімальний; враження підтягнутості, свіжості, чистоти та здоров'я підкреслюють упевненість жінки в тому, що вона приваблива без будь-яких хитрощів. Спортивний стиль дуже функціональний, не потребує великої кількості аксесуарів, але на відміну від класичного його не можна вважати універсальним 
4. Діловий стиль створюється за допомогою простих обрисів, обмеженої кількості деталей, передбачає відсутність надмірного декору Все, починаючи від костюма і взуття та закінчуючи макіяжем і зачіскою, повинно створювати відчуття зібраності, цілеспрямованості, ділового настрою У цьому стилі розкіш недоречна. Усе має створювати враження ділового настрою, відданості роботі, стриманості, коректності, елегантності та пунктуальності. У деяких моментах цей стиль перегукується з класичним.
5. Фольклорний стиль зумовлюється географічним розташуванням того чи іншого народу, історичними традиціями та економічним станом країни. Він характеризується народним колоритом 
6. Екзотичний стиль -- це стиль свята й карнавалу. Його основні риси складність форм, яскравість еротичність Дуже тісно пов'язаний з фольклорним і романтичним стилями (рис 6)
7. Авангардний стиль -- стиль майбутнього, стиль пошуку. Він ніколи не зупиняється, завжди прямує попереду всіх стилів і може поєднувати основні риси кожного з них.

Домашнє завдання: дати характеристику зачіски  відповідно до раніше вивчених всіх кваліфікацій (за модністю, за призначенням, стиль зачіски, аргументувати); можно у формі таблиці

Тема 10. Виконання зачісок концентрованого типу

1 комментарий: